Kategorie
Uncategorized

Płaszcze – kolory

Dziś w naszym temacie będziemy opisywać modele płaszczy męskich . Jest kilka modeli więc nie traćmy czasu i zaczynamy , zapraszam do świata mody męskiej .

Wskazówka , pamiętajmy panowie , że elegancki płaszcz wygląda o niebo lepiej niż kurtka i jest też funkcjonalny. Wierzcie mi na słowo , że pracy czy na randce płaszcz zrobi większe wrażenie niż kurtka . Zwróćmy uwagę , że na polskich ulicach przybywa nam także elegancji wśród młodych panów . Postaram się wam opisać modele płaszczy i w jakiej kolorystyce występują . Dla panów którzy lubią styl formalny dobrym wyborem będzie

 • Dyplomatka :
  Po angielsku Chesterfield coat , polska nazwa wzięła się z rad , że te piękne i współczesne płaszcze nosili ambasadorowie czy też ministrowie spraw zagranicznych . Stop ! Panowie on nigdy nie był zarezerwowany tylko dla dyplomatów , przeciwnie wszyscy dżentelmeni lubiący elegancki formalny styl uważali , że w każdej męskiej garderobie powinien znajdować się ten oto właśnie model .
  Płaszcz występuje w kilku kolorach . Jeżeli chcecie nosić go w dzień jak i wieczorem proponowała bym kolor granat lub szarość , jednak do smokingu obowiązkowo kolor czarny .
  Został jeszcze jeden piękny kolor ? Beż .
  Elegancka beżowa dyplomatka , bardzo ciekawy kolor choć uważany za nieformalny . Dyplomatka dobrze będzie wyglądać na panach o szczupłej sylwetce . Płaszcz aby wyglądał elegancko musi być dobrze dopasowany do sylwetki i tak jak u pań musi podkreślać talię .


Krótko opiszę modele płaszczy, który bardzo lubię .

 • Ulster :
  dwurzędowy płaszcz o szerokich klapach z dużym szerokim kołnierzem . Uszyty z grubej wełny ( bukla ) w kolorze brązowym , która sprawia wrażenie ciężkiego okrycia . Jest luźny w kroju , każdy mężczyzna będzie się czuł w nim komfortowo . Dla urozmaicenia płaszcz z tyłu posiada pasek w poprzek pleców tzw .
  dragon i pionowa kontrafałdę . Więc spokojnie bez wysiłku można wyciągnąć ręce na kierownicę i wygodnie spędzić jazdę .
  Kolejny fason to płaszcz samochodowy . Co do wyboru tkaniny mamy dowolny wybór a co do koloru z mojego punktu widzenia i kolor nieformalny to zdecydowanie granat i beż , te kolory najczęściej występują w salonach z męską odzieżą . Są to kolory , które spokojnie założymy na różnego typu spotkania i do pracy . Płaszcz jest jedno lub dwurzędowy długość kończy się w połowie uda . Płaszcz przypomina troszkę literę A . Od ramion do tali powinien być dobrze dopasowany , a już po niżej lekko się rozszerzać . Dzięki temu panowie również mają swobodę jazdy samochodem . Płaszcz zniewala swoją prostotą i wygoda .
  Numerem jeden w płaszczach jest płaszcz
 • Myśliwski : covert coat
  Płaszcz jest zawsze jednorzędowy z krytymi guzikami pod plisą , na ogół długość płaszcza kończy się przed kolanem . Płaszcz wyróżnia się widocznymi detalami są to stębnowania , które występują kieszeniach z padkami , rękawach i modele mają dodatkowa trzecia kieszeń tzw . biletówkę . Covert występuje najczęściej w kolorystyce brązu , beżu , granatu , szarości i oczywiście czerń . Został nam jeszcze prochowiec albo trencz . W Polsce nazywamy tak wszystkie cienkie płaszcze , które są narzucane na ubranie z myślą ochrony przed deszczem . Ale pospolita nazwa to trencz . Są to jedyne modele płaszczy , które występują tylko w okresie wiosennym . Trencz jest dwurzędowy z rozbudowanym kołnierzem i przewiązywana paskiem . Trencze stały się synonimem niedbałej elegancji , ale nie wyklucza to tego , że jest bardzo uniwersalny i można go nosić z dziennym garniturem , wyglądając przy tym dobrze . Najczęściej występują w kolorze beżu i granatu .
  Możemy jeszcze do naszego tematu dodać budrysówkę , można ją łączyć z ubraniami o różnej stylistyce . Mężczyzna w tym modelu ma swobodę ruch jest po prostu luźna . Ma obszerny kaptur , naszywane kieszenie z zamiast guzików ma drewniane kołki . Tkanina ma tu też istotne znaczenie , produkuje się je z wełny , która jest poddawana procesowi gotowania , podczas którego wełna się kurczy i zbija . Dzięki takiemu procesowi materiał nie przepuszcza wiatru jest odporna na wilgoć . Budrysówka pasuje do nieformalnego garnituru jak i ubrań casualowych . Występuje w fasonie dłuższym sięgającym do kolana jak i krótszym sięgającym do połowy uda . Zazwyczaj występują w kolorze beżowym , granacie i czerni .